ale także zdrowo

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/menu.inc).

Łykasz tabletki i myślisz, które mogą być lepsze – wygrywa reklama a może opinia aptekarza?

Jeszcze kilka lat temu typowy obywatel RO łykał lekarstwa tylko i wyłącznie przepisane przez doktora. Ewentualnie wspomagał organizm witaminą. Dziś jego apteczka jest wręcz przeładowana. Robi zakupy już nie jedynie w aptece, lecz też w… sklepie spożywczym.
To oznacza, że jesteśmy społeczeństwem lekomanów?


Reklamy, którymi są obsypywani Polacy w TV i radiu, starają się przekonać do zakupu danego leku. Zazwyczaj to suplementy czy preparaty witaminowe. W zależności od pory roku reklamowane są tabletki na utratę wagi, tabletki na podniesienie odporności, tabletki na grypę, leki na zły nastrój. A i one są bardziej rozdrabniane – syrop na kaszel mokry, suchy; tableteczki na detox, powstrzymanie łaknienia. Ogromną sławą cieszą się tabletki na ból i witaminy. Niestety tu także wybór nie jest łatwy – tabletki na ból głowy, pleców, brzucha itd.. Witamina C, E, zestawy multiwitaminowe.

Zaciekawił Cię ten post? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (http://hipokrates-olesnica.pl/usg/) posiada zbliżone informacje do prezentowanych.

Reklama pokazuje obywatelom naszego kraju gamę towarów, z których mogą wybierać bez dużym trudności.


(ogólnie o lekach)
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


A co sądzą o tym lekarze? Wielu uważa, iż suplementy nie mogą zaszkodzić, lecze i nie we wszystkim pomogą. Spora część stawia na tradycyjne podejście –lekarstwa farmakologiczne + zdrowe odżywianie. Na świecie powołano do życia jednak bardzo wiele przedsiębiorstw produkujących leki i okazuje się, że nawet tych na receptę jest ogromna ilość. Częstokroć bardzo są zróżnicowane cenowo. W tym przypadku pomocną dłoń mogą podać lekarze albo aptekarze, którzy pokazują zamienniki. Okazuje się, że lek o tym samym składzie, ale wytworzony przez dwie różne firmy, może różnić się cenowo nawet o 50%.


Co więc wybrać – reklamy czy opinia lekarza?


Najlepszym wyjściem jest równowaga. Jeżeli chory potrzebuje silnych leków, powinien natychmiast pójść do lekarza.
Jeśli trapi go delikatny ból głowy, może sam zakupić tabletki w aptece (albo – jak zdecydowanie częściej jest – nawet w supermarkecie).

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł i masz ochotę dowiedzieć się więcej na taki wątek, to niewątpliwie pełny opis (https://zdrowienastole.pl/ZESTAW-MAKARON-RYZ-KONJAC-BIO-5x385-g-BETTER-THAN-FOODS-p32644) okaże się tu bardzo pomocny.

Witaminy czy suplementy też nie będą złe, jeśli będą podawane zgodnie z zamieszczonymi na opakowaniu instrukcjami. Przede wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek.