ale także zdrowo

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/menu.inc).

Zakup używanego auta, o czym warto nie zapominać

Kupno samochodu to każdorazowo duża inwestycja. Na co więc warto zwrócić uwagę zanim przyjmiemy wolę o jego zakupie?


tłumacz w sali
Author: Georgia Panteli
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie jednym z kluczowych aspektów, mających istotność będzie opłata, warto zwrócić uwagę czy jest stosowna do jakości i jeśli auto jest używany do jego stanu całościowego. Utrzymanie samochodu, czyli ekonomiczność to cecha, która jest istotna przez cały czas użytkowania auta, im tańsze jego utrzymanie, tym bardziej znaczący komfort z jego użytkowania.

Jeśli chcesz uzyskać zbliżone informacje na prezentowany wątek, to najpierw zobacz tutaj oraz przenieś się do tekstu, a odnajdziesz tam dużo nowych komunikatów.

Szereg ludzi zwraca uwagę innymi słowy kupno pojazdu to możliwość, a także czy renoma rozbudza ufność i czy jest znana – wzmacnia to wizerunkową chęć posiadania konkretnego modelu. Istotnym czynnikiem jest również dobra świadectwo o wybranej marce uwierzytelniona przez rodzinę lub reklamę oraz solidność samochodu i udogodnienia, jakie prezentuje dany model.


Kiedy już wiadomo, jakie auto byłoby idealne, należy podjąć decyzję czy będzie ono młode czy użytkowane. Jeśli używane, to czy zakupione na rynku polskim czy ściągane z zagranicy, ta druga opcja jest jedną z ciekawszych. Na co powinno się skierować uwagę przy zakupie auta poza granicami kraju? Ważna jest asekuracja, należy sprawdzić auto pod względem technicznym, zwracając wyjątkową uwagę na numer silnika i tablice samochodu. Jeśli cena jest do przesady niska, to również powinno wywołać mieszane emocje. Dokumentacja takiego samochodu musi być zupełna, a sprawa właściciela w całkowicie jasna.


Weryfikacja auta w autoryzowanej stacji samochodowej jest koniecznością. Oczywiście wszystkie te prace są czasochłonne i drogie, jednak uniknięcie potencjalnych problemów jest zdecydowanie więcej warte. Importując auto, należy pamiętać, że trzeba załatwić poza kwestiami połączonymi z rejestracją, tłumaczenia samochodowe (certyfikowane tłumaczenia samochodowe). Oczywistym jest, że sprowadzając auto z zagranicy otrzymamy zagraniczny dowód rejestracyjny a także umowę kupna sprzedaży. Podczas rejestracji, urzędnik, który dokonuje sprawdzenia danych powinien wiedzieć co jest zawarte w umowie. Dlatego też tłumaczenia samochodowe są niezbędne, jeśli decydujemy się na kupno poza granicami kraju. Należy nie zapominać, że przygotowuje je tłumacz (więcej informacji tłumacz przysięgły) przysięgły. Na koniec pozostaje radować się z nowego zakupu.