ale także zdrowo

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/menu.inc).

Rynek pracy w Wałbrzychu

Mimo, że od początku roku bezrobocie w Wałbrzychu zmniejszyło się o kilka procent, nadal należy do najwyższych w kraju. Miasto od dłuższego czasu prowadzi walkę z bezrobociem, na który miała wpływ likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu poprawienia fatalnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, miasto powołało w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.


Dzięki temu przedsięwzięciu, regionem zaczęli interesować się inwestorzy, w związku z czym swą siedzibę mają tu nowe firmy. Wybudowane zostały fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera. Strefa okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, a jej intensywny postęp docenił nawet Financial Times, przyznając 3 miejsce w rankingu najlepiej rokujących stref ekonomicznych w Europie.
praca jako inzynier budowy
Author: TAFE SA Electrical Engineering
Source: http://www.flickr.com

Współczesny rynek pracy tak szybko ulega zmianom, iż te profesje, na które jeszcze kilka lat temu był popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje dzisiaj największe zapotrzebowanie? (Zobacz też ) Zatrudniający podają do wiadomości, że największe braki przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji. Pomimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” cały czas istnieją utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów. Obecnie odnalezienie dobrego, wykwalifikowanego stolarza, również nie jest dziś tak prostym zadaniem. Jeżeli więc lubimy swój fach, nie rozważajmy zakupu biletu lotniczego za granicę, lecz rozpocznijmy szukanie pracy za sprawą internetu. Portale, fora, wyszukiwarki pomogą nam, gdy sprecyzujemy interesujący nas temat, np.

Kliknij na odnośnik (https://kamieniarstwo.pl/kontakt/), on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz tekst, posiadający ciekawe informacje.

, praca stolarz.


A może nosimy się z zamiarem, by otworzyć własną firmę? Nie trzeba rezygnować z własnych planów, gdyż w spełnieniu marzeń przyjść nam mogą z pomocą dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, biorą sprawy w własne ręce i otwierają własne działalności, często w dziedzinie motoryzacji. Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa w okolicach miasta, nikt nie narzeka na zajęcia.

Jeżeli ciekawi Cię problematyka poruszana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/komplety/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

(Link: ) Nadzieją może napawać fakt, iż właśnie zawitała do nas wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i nadzieja na wiele dodatkowych miejsc pracy.