ale także zdrowo

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sushi.net.pl/includes/menu.inc).

Depresja zimowa - sposoby postępowania

Mamy tego roku piękny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatura blisko 18 stopni C to doskonałe warunki na przechadzki z dziećmi po parku lub - o ile ktoś ma takową sposobność - na włóczęgi w górach. Sądzę zresztą, iż jesień nad Bałtykiem też może wrażliwej osobie dostarczyć sporo radości. Mnie osobiście wiele radości dostarczyło spozieranie na morze spoza szyby tarasu kafejki, popijając przy tym doskonałą, mocną kawusię.
depresja
Author: Ryan Moomey
Source: http://www.flickr.com
Na nieszczęście poniektórzy spośród nas w tym pięknym czasie mają problemy z radowaniem się życiem. Razem ze stopniowo skracającym się dniem popadają z wolna w chandrę. O ile taki stan utrzymuje się niezbyt długo: dzień, dwa, siedem dni - nie ma się czym niepokoić. Gorzej jeśli obniżone samopoczucie, apatia trwa dłużej aniżeli tydzień - wtenczas zachodzi podejrzenie, iż dopadła nas depresja.

Jeśli prezentowany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (https://www.najlepszapsychoterapia.com/katowice/psychoterapia-indywidualna/) - znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

Jak wiadomo rodzajów tejże choroby jest wiele. Na nieszczęście, nie jest znany powód tego zaburzenia. Przypuszcza się iż depresja zimowa ma związek z niedostateczną dzienną porcją słońca. U osób podatnych może to niedobrze oddziaływać na pracę neuronów, co skutkuje zmianami w samopoczuciu.

Interesują Cię opracowane tu treści? Jeżeli tak, to fantastycznie - dajemy także dla Ciebie darmowy dostęp do kolejnej witryny.

Częstokroć jest to obniżenie nastroju ale taż również niechęć do wykonywania wszelkich czynności dnia powszedniego, obojętność. Depresja zimowa może przejawiać się również nadmierną ospałością, uczuciem smutku, może ona wpływać w sposób negatywny na życie zawodowe osoby chorej, bowiem poniektórzy pacjenci nie potrafią w czasie choroby efektywnie pracować z powodu kłopotów ze skupieniem.


Schorzenie ta może nawet w poniektórych wypadkach uzewnętrzniać się koncepcjami samobójczymi. Co ciekawe, depresja zimowa dotyka cztery razy częściej kobiety niż panów. Leczenie tego zaburzenia ogranicza się głównie do naświetlań pacjenta
depresja
Author: Nantes
Source: http://www.nantes.pl
promieniowaniem zbliżonym do słonecznego bądź podawania leków.

Zaleca się również cierpiącym na taką przypadłość w okresie zimowym podróż do państw o większym nasłonecznieniu (przykładowo Hiszpania, Portugalia). Niestety, jest to zalecenie niewiele praktyczne, bowiem niewielu z nas stać na półroczny pobyt w gorących krajach z jednoczesnym przerwaniem działalności zawodowej. Ważnym jest ażeby cierpiący stosował się skrupulatnie co do wytycznych medyka tyczących się zażywania lekarstw, co może o wiele przyśpieszyć proces zdrowienia.Sprawdź też najlepsze lampy antydepresyjne